تبلیغات
(((وبلاگ تخصصی معماری))) - سازه ی شیشه-بتونی برای مرکز صنعتی دانمارک
(((وبلاگ تخصصی معماری)))

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

سازه ی شیشه-بتونی برای مرکز صنعتی دانمارک

گروه معماری دانمارکی MAPT ، با همکاری گروه KHR برنده ی مسابقه ای شده اند که جهت بسط مرکز صنعتی دانمارک در کپنهاگ برگزار شده بود.طرح پیشنهادی آنها...


برو به ادامه

سازه ی شیشه-بتونی برای مرکز صنعتی دانمارک

گروه معماری دانمارکی MAPT ، با همکاری گروه KHR برنده ی مسابقه ای شده اند که جهت بسط مرکز صنعتی دانمارک در کپنهاگ برگزار شده بود.طرح پیشنهادی آنها، پوشاندن بنای فعلی با سازه ای بود که شبیه درختی شیشه ای، بناهای فعلی را در بر می گیرد.


اما نکته ی مهم دراین بنا که آن را از ساختمان های معمولی متمایز میکند، ساختار درختی شکل آن است؛ این ساختار به این دلیل پیشنهاد شد که هم به راحتی قابل تکثیر است و می تواند بناهای فعلی را تحت پوشش خود قرار دهد و هم با استفاده از ترکیب بتن و فایبرگلاس، ساختار شفاف این بنا حفظ شده، ساختار جالب این سازه به این صورت است که ستون ها از جنس فایبرگلاس مسلح هستند که توسط پوسته هایی از بتن که در مغز آن است مسلح شده اند، این نوع تقویت ستون که برای حفظ ظاهر بنا به کار رفته برای اولین باری است که در جهان به کار میرود. کل سازه به صورت شفاف است و به گفته ی سازندگان آن، خاصیت جذب کنندگی زیادی دارد؛ گرچه می توان این سوال را مطرح کرد که برای بنایی که به عنوان مرکزی صنعتی شناخته میشود، تا چه اندازه جذب کنندگی اهمیت دارد.
البته این ساختار تنها برای بسط آسان طراحی نشده، بلکه این فضا ***** خوبی برای جذب نور های ورودی هم هست.
مکان قرار گیری این بنا در یکی از گرانترین محل های گپنهاگ است؛ بطوری که محل بنا، از یک سو به وسیله ی ساختمان هایی تاریخی و از سوی دیگر مجاور پارکی با منظری زیباست.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : عاشق معماری

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • کدام مطلب را در وبلاگ می خواهید؟


نویسندگان